06 decembrie 2010

Bref



PDL, în ultima vreme, este reprezentat în platoul Realitatea TV de... Oajdea şi de Paleologu.

14 comentarii:

  1. Trebuie vazut cata lume se mai uita la Realiatea .

    RăspundețiȘtergere
  2. Da... Am observat că sunt mai odihnit când nu urmaresc Vântu TV.

    RăspundețiȘtergere
  3. Ca sa-ti mai ridici moralul citeste de pe site-ul PDL Senat:
    "Domnul Crin Antonescu a declarat astazi ca nu vede o posibila alianta cu, citez, „teroristi PDL” si Traian Basescu. Cum comentati acest lucru?

    Gheorghe Flutur: Nu vreau sa comentez in niciun fel pentru ca sunt aceste puseuri de schimbari de clima si nu are rost sa le comentam. Multumesc."

    http://www.pdlsenat.ro/presa-comunicate/transcript-declaratrii-de-presa-biroul-permanent-national-al-pdl-6-decembrie-2010

    Hormonii ,deh hormonii.....

    RăspundețiȘtergere
  4. Am citit. Ar trebui chemaţi lătrăii din "sectă" şi să li se solicite ca să spună, în cadrul unei sedinţe cu conducerea PDL, cine sunt corupţii ăia de la PDL despre care tot fac aluzii. Că ei nu au indicii, doar stereotipuri.

    RăspundețiȘtergere
  5. Da, si eu.Sunt mult mai relaxata de cand nu mai am ce vedea.

    Ma enervez aproape pe orice canal TV dau.
    Pe PRO TV- numai seriale cu tigani
    Antene- tot felul de parveniti mondeni
    B1- Turcescu si Evz

    Mai prind cate ceva pe HBO cand nu sunt filme cu homosexuali
    Discovery- se repeta subiectele.
    Noroc ca am mult de lucru si e si mult stres... :)
    Azi am observat ca mi-au gresit cadastrul la casa.Simt ca innebunesc .Sper sa nu descopar cine stie ce traznaie.
    Cateodata mi se face lehamite.Ma zbat ca pestele pe uscat..

    RăspundețiȘtergere
  6. Da, foarte bine !
    Sa dea nume, dovezi

    RăspundețiȘtergere
  7. Am impresia că Falcă este utilizat (cu voia lui, ca să fie clar) drept "coruptul PDL'. Are rolul ăsta desemnat, EHEHEEE...

    RăspundețiȘtergere
  8. Incredibil !
    S-ar putea sa ai dreptate.
    Vom vedea

    RăspundețiȘtergere
  9. Cata manipulare, cata confuzie si diversiune se pot utiliza !
    Este aproape de necrezut ce vremuri traim.
    Toate tunurile sunt pe noi !

    RăspundețiȘtergere
  10. Trebuia curăţenie la PDL din ianuarie, când a început "secta" ofensiva (i-aş fi călcat pe cap, ca pe şerpi).. Incredibil - Oajdea, care a votat moţiunea de cenzură, este propus pentru excludere din PDL, dar "tehnic" mai este încă membru PDL, ca si scroafa aia de Teo Trandafir, şi deci "reprezintă" PDL când este invitat la Realitatea !

    RăspundețiȘtergere
  11. Boc îşi joacă cariera politică în următoarele 3-4 luni. Nu pare gata de luptă, din păcate. A trecut vremea compromisurilor, duşmanii s-au dat pe faţă, nu mai este cazul de fineţuri, trebuie luaţi cu parul.

    RăspundețiȘtergere
  12. Deja PDL este atacat direct din interior de un grup compact.
    Pana acum Boc n-a dat NICI UN RASPUNS

    RăspundețiȘtergere

"Noi nu mergem la răzbel, ba ne și căcăm pe el!"

(soldat Josef Švejk, k.u.k. Heer, 1915)

Şi asta "încă din 1912"... zice Hašek.