11 februarie 2012

Ilie Şerbănescu: "În energie suntem supuşi unui colonialism abject !"



5 comentarii:

  1. Nu le mai pasa cand cineva le spune ceva verde-n fata !
    Sunt deja pe cai mari.Nu stiu daca se mai poate face ceva...

    RăspundețiȘtergere
  2. Se poate face. Ăla de la PNL și cu antenista au căutat să extragă din ecuație guvernările de dinainte de 2008, dar Șerbănescu a ripostat prompt.

    RăspundețiȘtergere
  3. Caravana trece... Asta ne sperie.

    RăspundețiȘtergere
  4. Cam la asta ma gandeam si eu...

    RăspundețiȘtergere

"Noi nu mergem la răzbel, ba ne și căcăm pe el!"

(soldat Josef Švejk, k.u.k. Heer, 1915)

Şi asta "încă din 1912"... zice Hašek.