30 ianuarie 2012

Penibilitate sau cinism ? E clară poziţia guvernului de marionete teleghidate.



Semnarea de către România a Acordului multilateral antipiraterie - ACTA nu echivalează cu intrarea sa în vigoare, a precizat luni purtătorul de cuvânt al Guvernului, Ioana Muntean.

"Semnarea de către România a acestui acord nu echivalează cu intrarea sa în vigoare, este doar o etapă, acordul va intra în vigoare în România după ce vor fi parcurse mai multe etape procedurale. Cronologic, trebuie ca Parlamentul European să-şi dea avizul conform, acest lucru estimăm că se va întâmpla undeva în vară, după aceea vor începe şi procedurile de ratificare a acestui acord în parlamentele naţionale", a declarat luni, la Palatul Victoria, purtătorul de cuvânt al Guvernului, Ioana Muntean. 

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

"Noi nu mergem la răzbel, ba ne și căcăm pe el!"

(soldat Josef Švejk, k.u.k. Heer, 1915)

Şi asta "încă din 1912"... zice Hašek.