31 ianuarie 2012

Frica lor de o răsturnare în România e mare



A lor, adică a tuturor. Dacă mă veţi întreba la cine mă refer când spun lor, ori n-aţi înţeles nimic, ori vă faceţi că nu înţelegeţi.

2 comentarii:

"Noi nu mergem la răzbel, ba ne și căcăm pe el!"

(soldat Josef Švejk, k.u.k. Heer, 1915)

Şi asta "încă din 1912"... zice Hašek.