19 februarie 2011

Şi dacă "vine" altceva ? ;-)




Bogdan Ghiu (ot CriticAtac) pe Facebook: 
 

Hai ca vine! La nevoie putem importa revolte cu ceva revoltati cu tot (saracime, golani, oameni inferiori, sa faca treaba murdara a luptei cu puterea, noi sintem clase de mijloc superioare - de la briu in sus). Sa putem sa stam sa ne uitam la televizor si sa comentam aici. N-ar fi misto?  

Replica lui AVP:

Revolutia aia dupa care tanjesti tu, pretine, ar fi fost binevenita la Romanica acum 30 de anisori, pe vremea "Apelului catre Europa", strict contimporan cu Adam Michnik si Solidarnostr... Dupa 10 ani, in 1989, vazand ca telectualitatea & t...inerimea romana dorm ori sunt pierdute in minuscule dispute scolastico-estetice, Tovii si Baietii si-au antamat propria "revolutie", caci doar nu era sa pateasca precum Odiosul si Sinistra, n-asa...? Apropo de indreptatirea rumanilor de a avea "o noua revolutie", care cica sa-i scape de securistii lu Basescu si sa-i readuca la putere pe-ai lu Kaghebescu, nu ti se pare graitor, pretine, ca-n timp ce polonezul Michnik e primit de znobii de la Romanica in urale, in sunet de laute si chimvale, ca un mare hero al nobilei rezistentze anticomuniste leshesti, cei mai mult rumanii nostri n-au auzit nici pana azi, macar, de "Apelul catre Europa"...? Si-atunci, de ce-ar merita rumanii astia o alta "revolutie", fraticule, fie ea si ortofoxa, cum ar venea... ? oops That is the questia, a nu se supala...

7 comentarii:

  1. E şi cu ochii pe ei, ehe...

    RăspundețiȘtergere
  2. Exact la asta m-am gandit si eu!:)

    Dar nici, tu ! :)))

    RăspundețiȘtergere
  3. anarchix2/21/2011

    off-topic: Poza e tare. Captain Spaulding rocks. In caz ca n-ai vazut House of 1000 Corpses si Devil's Reject, do it.
    here's a snippet: http://www.youtube.com/watch?v=y4XmI0eBiMQ

    RăspundețiȘtergere
  4. Am auzit despre ele, doar. Mulţam. :)

    RăspundețiȘtergere

"Noi nu mergem la răzbel, ba ne și căcăm pe el!"

(soldat Josef Švejk, k.u.k. Heer, 1915)

Şi asta "încă din 1912"... zice Hašek.