21 februarie 2011

Se face totuşi Albă ca Zăpada, cu piese defecte de la PDL



Teodor Mărieş, reales preşedinte al Asociaţiei 21 Decembrie 1989

Cu toate acestea, el a vorbit despre o nouă construcţie politică, care se va ridica în perioada următoare, cu sprijinul societăţii civile, exprimându-şi în acelaşi timp satisfacţia că nu a acceptat, în urmă cu mai bine de un an, o alianţă cu PNL, ‘partid care acum s-a făcut frate cu PSD’.

http://www.asociatia21decembrie.ro/2011/02/tedor-maries-reales-presedinte-al-asociatiei-21-decembrie-1989/ 

10 comentarii:

  1. Aşa cum o anunţă Mărieş, pare mai degrabă un cenaclu. ;-)

    RăspundețiȘtergere
  2. El n-a vrut,dar boborul l-a cerut !

    "Înainte de procedura de vot, Teodor Mărieş şi-a exprimat, totuşi, în Adunarea Generală, dorinţa de a nu mai candida, aşa cum a mai procedat la ultimele reuniuni. Membrii Adunării Generale au respins, însă, această propunere"

    RăspundețiȘtergere
  3. A21 nu-i decât o goarnă propagandistica ce face anumite jocuri, din ce în ce mai transparente.

    RăspundețiȘtergere
  4. cornelius2/21/2011

    Daca Alba ca Zapada va fi liberala, atunci sa se spele cu dansa pe cap.

    RăspundețiȘtergere
  5. ACZ are cate putin din fiecare .Este o increngatura liberalo-stangisto-pesedisto-vadimisto-sosoristo-putinisto-europeisto si tot ce-i mai rau....

    RăspundețiȘtergere
  6. Şi "maştera" e de partea ei. ;-)

    RăspundețiȘtergere
  7. Ce logo perfect ai gasit ! :)))))))

    Perfect.....barbatesc

    RăspundețiȘtergere
  8. :)))

    Întâmplător am găsit imaginea .gif.

    RăspundețiȘtergere

"Noi nu mergem la răzbel, ba ne și căcăm pe el!"

(soldat Josef Švejk, k.u.k. Heer, 1915)

Şi asta "încă din 1912"... zice Hašek.