21 februarie 2011

Nu v-aţi prins, nu v-aţi prins...



Pe timpul lui Ilici aveam capitalism de cumetrie.

Pe timpul lui Băsescu, cumetrii (finii...) anumitor membri ai familiei preşedintelui pot fi anchetaţi, totuşi.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

"Noi nu mergem la răzbel, ba ne și căcăm pe el!"

(soldat Josef Švejk, k.u.k. Heer, 1915)

Şi asta "încă din 1912"... zice Hašek.