20 februarie 2011

"Niște finanțatori decenți, discreți"



Eventual, aparţinând unor organizaţii discrete (n'aşa? ;-) ).

Ce tot vă scremeţi, ieşiţi odată pe straße cu Albă ca Zăpada aia...

Băi, tonomatelor Soros.

6 comentarii:

  1. O să luaţi ţeapă grupa mare.

    RăspundețiȘtergere
  2. las ca te vaz io ce mai zici cin' s'o 'nfaptui asta

    RăspundețiȘtergere
  3. Moş Soros e pe post de "musca la arat", tot Bibi N. va face "munca de salahor", ălălalt e obişnuit să vină la împărţeală.

    RăspundețiȘtergere
  4. Le e frica sa iasa pe strase.
    Stiu ca de fapt nu sunt in stare de nimic si ca n-au nici o sansa singuri.
    Ei vor sa ajunga sus, cat ma sus intr-un partid deja existent pe care sa-l conduca desi n-au nici un fel de experienta politica .Menirea lor este doar sa-l faca praf.
    Probabil ca un ii dintre ei habar n-au inca ...

    RăspundețiȘtergere
  5. Încep să cred din ce în ce mai mult că de fapt ăsta e scopul real, distrugerea PDL.

    RăspundețiȘtergere
  6. Bineinteles, fara nici un fel de dubiu !
    Vor sa distruga pe orice cale cele mai mici manifestari de dreapta ,in Ro.

    RăspundețiȘtergere

"Noi nu mergem la răzbel, ba ne și căcăm pe el!"

(soldat Josef Švejk, k.u.k. Heer, 1915)

Şi asta "încă din 1912"... zice Hašek.