Horror, nu ?!
Nicolai : Guvernul Boc se târăşte la marginea prăpastiei
N.N. : Dacă ar trebui să calculăm doar ca interes
politic, atunci ar trebui să lăsăm acest Guvern să-şi epuizeze rolul,
oricum el este epuizat, dar se târăşte la marginea prăpastiei, dar
trebuie să ne gândim că aceasta va costa generaţiile viitoare şi clar,
orice Guvern care va veni va fi confruntat cu o situaţie dramatică
pentru ţară. Cred că putem gândi după moţiunea de cenzură o coaliţie în
care să privilegiem, ambele partide, performanţa, seriozitatea unor
oameni care să formeze un Guvern. Nu avem date concrete privind această
chestiune, nu ne-am gândit, dar probabil, va rămâne o opţiune de luat în
calcul.
Rep : Dar v-aţi dori ca liberalii să meargă alături
de social-democraţi la următoarele alegeri ?
N.N. : Nu, eu sunt rezervată, pentru că încă mai
cred, deci mai am romantismul de a crede că se poate gândi şi-n formule
doctrinare, care să dea eficienţă unor proiecte politice şi mai ales
economice, de un anumit tip. Pe noi şi pe social-democraţi ne departe o
viziune economică clară : noi gândim în termenii economiei de piaţă, cu
privilegierea companiei, cu responsabilitatea individuală, ei gândesc în
termenii protecţiei sociale şi după cum privim acum în Europa,
protecţia socială este din ce în ce mai puţin un factor cu care să
câştigi campaniile.
Rep : Şi atunci, ce anume vă uneşte, doar dorinţa de a
înlătura Guvernul ?
N.N. : Nu, nu, ar putea fi doar necesitatea unei
stabilităţi politice pentru România, pentru că nici unul dintre cele
două partide nu are în momentul de faţă scorul care să-i permită să
formeze singur un Guvern. Noi am putea să ne asumăm singuri
responsabilitatea guvernării, dar în condiţiile unui sprijin parlamentar
foarte clar.

Guvernul Boc se taraste pe marginea prapastiei si se uita in jos la Norica & friends...
RăspundețiȘtergereAr fi cazul să dizloce câţiva bolovani, s-o mai aplatizeze niţel.
RăspundețiȘtergereAr trebui să dizloce câţiva bolovani, s-o mai aplatizeze niţel.
RăspundețiȘtergereSe întâmplă ceva cu platforma blogger, mi-a eliminat răspunsul de mai sus, pe care l-am rescris, şi nu încarcă două comentarii ale Despinei:
RăspundețiȘtergere1)Horror e oricum :)
2)Eu nu stiu de poza asta ?
De unde vine faza cu jacuzzi ?
Poza este din studioul Antenei 1 de acum câteva luni, când a intrat în "jacuzzi" cu Lucian Mândruţă.
După aceea, "şi-au dat seama" amândoi că au greşit.
Văd că platforma Blogger a eliminat unele comentarii, precum şi răspunsurile mele (din care unul a fost rescris după ce a dispărut prima dată, aşa că nu mai rescriu răspunsurile mele. Sper că a fost o defecţiune temporară a platformei Blogger.
RăspundețiȘtergerePerfect!
RăspundețiȘtergereSalut! Ciudat sau nu R.F. Alexandru este on agent al lui patriciu, (aflat in "adormire" infiltrat in PDL.
RăspundețiȘtergereIata ca acum a fost reactivat si face ce i se cere conform fisei postului.
Nu-i ciudat nimic. Se dau unii pe faţă.
RăspundețiȘtergere