07 iulie 2010

March of Cambreadth



6 comentarii:

  1. Am vazut comentariul tau de la CP desprea Polonia .
    Excelent !

    RăspundețiȘtergere
  2. Cum merge azi platforma ?

    RăspundețiȘtergere
  3. Merge bine, au apărut şi numărul de comentarii la linkul fiecărei postări. A fost un defect general la platforma Blogger, s-au plâns şi alţii cu Blogger.

    Acum câteva luni a căzut Blogger Europa şi Orientul Mijlociu, timp de câteva ore, nu puteai nici măcar vizualiza blogurile.

    Ce să zic, am scris la dom' profesor, mă întreb dacă a meritat efortul.

    RăspundețiȘtergere
  4. Imi pare bine ca merge platforma!

    Las ca e bine sa stie ( nu numai dom' profesor) ca mai sunt si alte opinii.
    N-ai vazut ce zice ca in Romania nu sunt conservatori:
    "Distincţia dintre cele două forţe politice nu are o traducere în spaţiul politic românesc, întrucât la noi nu există (deocamdată) euro-sceptici declaraţi, iar cei câţiva admiratori ai conservatorilor sunt împărţiţi între PDL şi PNL"

    RăspundețiȘtergere
  5. Te uiţi la blogrollul lui şi afli cine este - apar Şuţu şi Istodor, care se iau nonstop de Băsescu şi de PDL. Mai sunt şi alţii, dar ăştia sunt cei mai penali.

    RăspundețiȘtergere
  6. Da, ti se face sila cand vezi ce fac unii

    RăspundețiȘtergere

"Noi nu mergem la răzbel, ba ne și căcăm pe el!"

(soldat Josef Švejk, k.u.k. Heer, 1915)

Şi asta "încă din 1912"... zice Hašek.