07 iulie 2010

"It isn't business as usual"




► European Parliament, Strasbourg - 7 July 2010
► Speaker: Nigel Farage MEP, UKIP, Co-President of the EFD group
► Debate: The Belgian Presidency's programme of activities



The EU wants economic governance in the EU and the Euro zone, and surveillance of national budgets, but who is watching them?

9 comentarii:

  1. Aici se discuta lucruri atat de seriase, de dramatice privind viitorul,iar in Romania nu se spoune NIMIC despre asta.
    Este incredibil ! Se ignora complet aceasta problema.

    RăspundețiȘtergere
  2. Ce mai zice Cameron despre UE?
    Am inteles ca da inapoi ,fata de ceea ce spunea (ca nu va accepta amestecul UE in bugetele nationale?)

    RăspundețiȘtergere
  3. Cică trebuie modificat Tratatul UE (de la Lisabona) ca să introducă "guvernarea economică".

    În octombrie va fi un summit important pe tema asta, ies scântei,unele state nu vor fi de acord.

    RăspundețiȘtergere
  4. Mai puţin zice acum, să vedem ce va face.

    RăspundețiȘtergere
  5. Acum am vazut asta :
    In sfarsit cineva reactioneaza !
    http://www.europalibera.org/content/article/2092785.html

    RăspundețiȘtergere
  6. Sper ca Romania sa aiba o pozitie privind "guvernarea economica" de catre UE numai dupa un referendum ceva.
    Altfel suntem tembelii tembelilor, din nou.
    Ai vazut ce zice Base despre unnou imprumut?

    http://www.hotnews.ro/stiri-esential-7541870-live-video-text-traian-basescu-rra-nu-exista-venit-romania-care-nu-trebuiasca-impozitat-sper-guvern

    RăspundețiȘtergere
  7. Am citit ce a scris NC Munteanu. Deci, sala Palatului Copiilor(fost "al Pionierilor")poate fi închiriată PCR, nu însă şi formaţiei artistice chineze Shen Yun (din SUA), la cererea Ambasadei RP Chineze:

    Turneul european 2010 al Companiei SHEN YUN Performing Arts - De ce nu si la Bucuresti?

    http://riddickro.blogspot.com/2010/05/turneul-european-2010-al-companiei-shen.html

    Ministerul de Externe şi Ministerul Educaţiei aplică directivele Beijingului !

    http://riddickro.blogspot.com/2010/03/ministerul-de-externe-si-ministerul.html

    RăspundețiȘtergere
  8. Da, ai dreptate cu sala .Chiar ma asteptam sa raspunzi astfel :)

    RăspundețiȘtergere

"Noi nu mergem la răzbel, ba ne și căcăm pe el!"

(soldat Josef Švejk, k.u.k. Heer, 1915)

Şi asta "încă din 1912"... zice Hašek.