O slugă mogulistică zice pe blog cum că ar trebui ca bugetul de stat să suporte aberaţiile mediatice ale diverşilor poolifrici media:
"Ceea ce nu stim – cel putin eu nu stiu si nici nu inteleg – este pentru
ce mama dracu platesc alde Patriciu, SOV, sefu’ Voiculescu, zeci de
consilieri “destepti”, scrobiti si cu vocabular bogat englez, daca nu
au aflat pina acuma ca in UE guverne mai inteligente decit al nostru
dau bani grei, sute de milioane, pe subventii si ajutoare pentru presa,
ca sa o ajute sa supravietuiasca in mizeria asta de criza. Pina si
Obama a anuntat ca va da o lege a subventiilor pentru presa dupa ce
s-au prabusit nume grele ale presei din SUA".
"Acuma, pentru ca nu trag nicio nadejde la la Clubul Roman de
Presa care a ajuns un fel de adunare de gaini jumulite, ii intreb pe
colegii de spatiu virtual cu functii inalte daca s-ar baga la o
initiativa legislativa si o campanie pe subiect: Dan Voiculescu, Victor Ponta, Mircea Geoana, Adrian Nastase, Alina Gorghiu, Mihai Voicu, Crin Antonescu, Diana Tusa, Elena Udrea, Sever Voinescu"
Bă, da' un şut în cur, nu v-ar trebui ?!
De ce este dna udrea asociata unui articol de genul acesta este inca un mister pentru mine...
RăspundețiȘtergereNu îmi dau seama cum ar fi asociată Elena Udrea articolului.
RăspundețiȘtergere