23 martie 2010

Michael Savage despre Obamacare

                                                                                                     

3 comentarii:

  1. Anonim3/23/2010

    au bani...era totusi inacceptabil ca milioane sa nu aiba acces la servicii medicale in tzara cea mai bogata de pe glob...

    Dusmanul de clasa Google, se retrage din China...detalii la mine pe blog

    RăspundețiȘtergere
  2. Da... milioane de imigranţi ilegali, pe care Obama vrea să îi facă acum cetăţeni americani, ca să aibă şi ajutor de şomaj, şi să voteze cu democraţii.

    RăspundețiȘtergere
  3. anarchix3/24/2010

    @ Neinfectat

    este o sarada. Chiar ei au recunoscut ca-i pot asigura pe toti , DAR nu toti vor beneficia de servicii. ;-) Ca in Massachusetts (unde guvernator era un republican). Ce vor ei e o aberatie ideologica. N-are nimic de-a face cu realitatea economica.

    Dovada flagranta ca e un joc piramidal e asta: trebuie sa platesti 4 ani inainte sa ai parte de un beneficiu. E limpede ca buna-ziua.

    Inca o chestie. Traiesc de ceva ani in State si mai toti care au probleme grave care costa bani sunt genul care lasa boala sa evolueze fie din prostie, fie din inconstienta. Tot oamenii astia n-au nici o problema sa-si ia o masina la fiecare 3 ani in leasing. Sa ma scuteasca cu health-care-ul. M-am convins.

    Ce sa mai vorbesc de ilegali (care nu sunt dati afara din spital daca au o problema) ...

    RăspundețiȘtergere

"Noi nu mergem la răzbel, ba ne și căcăm pe el!"

(soldat Josef Švejk, k.u.k. Heer, 1915)

Şi asta "încă din 1912"... zice Hašek.