23 februarie 2011

Soldaţi libieni cărora li s-a dat foc fiindcă nu au vrut să tragă în civili (?)




5 comentarii:

  1. Anonim2/23/2011

    nu ma mira...acest "cizmar" arabesc e in stare sa impuste jumatate din cetatenii libiei pt a-si mentine puterea...va cadea dar vor muri foarte multi...

    la mine pe blog Si revolutia libiana are "teroristii" ei!!!!!

    RăspundețiȘtergere
  2. Tocmai urmează o postare unde e comparat cu Ceauşescu.

    RăspundețiȘtergere
  3. Anonim2/24/2011

    Mie mi se pare ca Gadhafi se aseamana cu Ceausescu in aceiasi masura in care lovilutia noastra este similara cu a lor...
    Pacat ca nu se platesc drepturi de autor la chestiile astea, pentru ca si regizorii si scenaristii si producatorii (aceiasi?) ar fi facut un ban cinstit :)

    RăspundețiȘtergere
  4. Echipele sunt diferite. Pe Ceaşcă l-a dat jos "firma" care gestiona zona, pe Gaddafi, încearcă să-l înlăture firma concurenta.

    RăspundețiȘtergere

"Noi nu mergem la răzbel, ba ne și căcăm pe el!"

(soldat Josef Švejk, k.u.k. Heer, 1915)

Şi asta "încă din 1912"... zice Hašek.