22 februarie 2011

"Albă ca Zăpada" - variante



Varianta "elaborată", în urma consultărilor cu societatea civilă



Varianta "de urgenţă"

9 comentarii:

  1. Cu cat economia merge si se ridica cu atat dorintele de acaparare a puterii de catre unii devin din ce in ce mai mari:

    Mai nimeni nu pomeneste ca leul creste iar euro scade, in Romania.
    ( ceea ce pentru exportatori nu e tocmai bine, dar pentru economie in ansamblu este excelent!)

    http://economie.hotnews.ro/stiri-finante_banci-8327053-leul-apreciaza-continuare-trend-invers-monedelor-din-jurul-romaniei.htm

    RăspundețiȘtergere
  2. Pur si simplu nu inteleg cum gasesti pozele astea !
    Ca si logo-ul de ieri !

    Ai un talent deosebit !

    RăspundețiȘtergere
  3. Din ce vad eu pe bloguri le-a cam trecut chefu' de ACZ.

    Interesul cel mare este ca "reformatorii" sa raman in PDL si sa-l sape din interior pana la dezintegrare.

    RăspundețiȘtergere
  4. Ar fi cea mai mare greşeală o împăcare la congres. Nu, tată. Ori albă, ori neagră.

    RăspundețiȘtergere
  5. "Pe cine nu lasi sa moara, nu te lasa sa traiesti"

    E tare buna zicala asta .
    Cum sa mai tii in partid oemeni care te-au tradat o data.
    Vor trada si a doua oara, negresit

    RăspundețiȘtergere
  6. Boc e foarte vinovat. Ţine în guvern miniştri care i-au cerut demisia cu ceva timp în urmă, iar acum i-o cer iar.

    Incredibil. Sau, poate e complice. Vom vedea curând deznodamântul.

    RăspundețiȘtergere
  7. Incredibil si ilogic .

    Poate fi naivitate sau complicitate,
    dar naivitatea n-are ce cauta la acest nivel

    RăspundețiȘtergere

"Noi nu mergem la răzbel, ba ne și căcăm pe el!"

(soldat Josef Švejk, k.u.k. Heer, 1915)

Şi asta "încă din 1912"... zice Hašek.