Dacă nu sunt invalizi ori urmaşi ai celor decedaţi, ar cam fi cazul să devină revoluţionari onorifici. Că onorabili nu pot fi, după ce s-au trecut pe listele de aşteptare pentru pomeni de stat !
si "revolutionarilor" ilegalisti le-a dat statul comunist o serie de pomeni...statul "democrat" de astazi nu face altceva decat sa perpetueze "obiceiul pamantului", acela de da pomeni unor putori ordinare...
Mă uitam şi la "hartişti" şi la ăia din presă, cum strâmbă din nas că trebuie să plătească impozit pe drepturile de autor... de parcă ei ar fi mai egali decât alţii !
La "revoluţionari" le-a dat nas Ilici, ca să îi aibă ca masă de manevră. Cum ar fi să dai drepturi pentru sute de mii de oameni care au ieşit în stradă (unii au facut mai mult de atât) ?
Nu ştiu nici eu, se pare că platforma Blogger l-a "mâncat" (am căutat şi nu este nimic).
Unii "revoluţionari" au primit terenuri pe alese (Snagov, etc), bineînţeles ca din dreptul adevăraţilor proprietari, cărora li s-a spus că este teren insuficient.
Mi-am adus aminte de altă măgarie: în 1991, la Legea Fondului Funciar, s-a trecut cu vederea peste faptul că membrii CAP erau teoretic proprietarii terenului cu care au intrat în cooperativă, conform statutului CAP (deşi acţiona principiul indiviziunii).
Deci, cei care au primit mai puţin teren, se cheamă că au fost furaţi.
Da, sunt niste tipi pe-aici( lumpeni-care n-au muncit niciodata si sunt folositi ca "paznici" de diversi alesi locali) carora li s-a dat terenul+ casa care apartinea vechiului CAP si care erau de fapt proprietatea unei tipe din Voluntari.A umblat tipa cu procese ani de zile.Pana a venit "legea Voiculescu" care i-a facut proprietari pe lumpenii astia.In acelasi timp Voiculescu si i-a facut loiali pentru toata viata !!
Eu am cumparat terenul in 1997 de la un "revolutionar" care-l primise gratis de la primarie.
In acest moment suntem egali ca proprietate: lumpenii cu furatul eu cu muncitul. Este absolut imoral ceea ce s-a intamplat. S-a incurajat nemunca. S-a facut, de fapt reimpartirea proprietatii Asa ca prostii muncesc si au aceleasi rezultate ca hotii.
Ar trebui desfiintate toate privilegiile revolutionarilor
S-a dat semnalul ăsta nenorocit, că poţi accede la o proprietate sau la o funcţie fără muncă şi fără merit, aici este rădăcina eşecului la nivel naţional.
Da, da-exact asta am vrut sa spun,ai sesizat foarte bine. Toti analfabetii se dau egali cu mine ,vor sa ne batem pe burta, iar altii imbogatiti cu terenuri mai au nitel si-mi spun: degeaba ai invata si muncesti, tot eu sunt mai bogat. Este de neiertat
Ai vazut asta ? : http://nikuelektriku.blogspot.com/2010/07/violentza-legitima.html
Speculatii ?
Iar a disparut comentariu-vine mesajul Error 404 Noroc ca am inceput sa dau copy inainte de a posta
Nu este doar atât, dar este descurajată munca şi libera întreprindere ("de ce să trag ca prostu', mai bine fac o combinaţie cu cine trebuie, şi m-am scos !").
Adepţii acestui tip de mentalitate nu conştientizează că îşi fură singuri căciula, nu există destulă avere sau funcţii pentru toţi pomanagii, în schimb prin atitudinea lor favorizeaza infractorii, în cel mai penal mod posibil.
Am citit, l-aş strânge de gât pe Frunda, pâna m-aş plictisi.
si "revolutionarilor" ilegalisti le-a dat statul comunist o serie de pomeni...statul "democrat" de astazi nu face altceva decat sa perpetueze "obiceiul pamantului", acela de da pomeni unor putori ordinare...
RăspundețiȘtergereMă uitam şi la "hartişti" şi la ăia din presă, cum strâmbă din nas că trebuie să plătească impozit pe drepturile de autor... de parcă ei ar fi mai egali decât alţii !
RăspundețiȘtergereLa "revoluţionari" le-a dat nas Ilici, ca să îi aibă ca masă de manevră. Cum ar fi să dai drepturi pentru sute de mii de oameni care au ieşit în stradă (unii au facut mai mult de atât) ?
Nu stiu de ce se pierd comentariile azi
RăspundețiȘtergereScrisesem ca ne rad in nas "smecherii" de revolutionari.
Ai dreptate ar trebui sa raman doar cei invalizi si urmasii.
Eu platesc la stat de ma usuc
Nu ştiu nici eu, se pare că platforma Blogger l-a "mâncat" (am căutat şi nu este nimic).
RăspundețiȘtergereUnii "revoluţionari" au primit terenuri pe alese (Snagov, etc), bineînţeles ca din dreptul adevăraţilor proprietari, cărora li s-a spus că este teren insuficient.
Mi-am adus aminte de altă măgarie: în 1991, la Legea Fondului Funciar, s-a trecut cu vederea peste faptul că membrii CAP erau teoretic proprietarii terenului cu care au intrat în cooperativă, conform statutului CAP (deşi acţiona principiul indiviziunii).
Deci, cei care au primit mai puţin teren, se cheamă că au fost furaţi.
Da, sunt niste tipi pe-aici( lumpeni-care n-au muncit niciodata si sunt folositi ca "paznici" de diversi alesi locali) carora li s-a dat terenul+ casa care apartinea vechiului CAP si care erau de fapt proprietatea unei tipe din Voluntari.A umblat tipa cu procese ani de zile.Pana a venit "legea Voiculescu" care i-a facut proprietari pe lumpenii astia.In acelasi timp Voiculescu si i-a facut loiali pentru toata viata !!
RăspundețiȘtergereEu am cumparat terenul in 1997 de la un "revolutionar" care-l primise gratis de la primarie.
In acest moment suntem egali ca proprietate: lumpenii cu furatul eu cu muncitul.
Este absolut imoral ceea ce s-a intamplat.
S-a incurajat nemunca.
S-a facut, de fapt reimpartirea proprietatii
Asa ca prostii muncesc si au aceleasi rezultate ca hotii.
Ar trebui desfiintate toate privilegiile revolutionarilor
S-a dat semnalul ăsta nenorocit, că poţi accede la o proprietate sau la o funcţie fără muncă şi fără merit, aici este rădăcina eşecului la nivel naţional.
RăspundețiȘtergereDa, da-exact asta am vrut sa spun,ai sesizat foarte bine.
RăspundețiȘtergereToti analfabetii se dau egali cu mine ,vor sa ne batem pe burta, iar altii imbogatiti cu terenuri mai au nitel si-mi spun: degeaba ai invata si muncesti, tot eu sunt mai bogat.
Este de neiertat
Ai vazut asta ? :
http://nikuelektriku.blogspot.com/2010/07/violentza-legitima.html
Speculatii ?
Iar a disparut comentariu-vine mesajul
Error 404
Noroc ca am inceput sa dau copy inainte de a posta
Nu este doar atât, dar este descurajată munca şi libera întreprindere ("de ce să trag ca prostu', mai bine fac o combinaţie cu cine trebuie, şi m-am scos !").
RăspundețiȘtergereAdepţii acestui tip de mentalitate nu conştientizează că îşi fură singuri căciula, nu există destulă avere sau funcţii pentru toţi pomanagii, în schimb prin atitudinea lor favorizeaza infractorii, în cel mai penal mod posibil.
Am citit, l-aş strânge de gât pe Frunda, pâna m-aş plictisi.
Noapte buna,
RăspundețiȘtergereNe citim maine :)
Am citit ultimul mesaj.
RăspundețiȘtergereAi dreptate .Acum trebuie luat de la capat cu restabilirea valorilor.
Va fi foarte greu.
Frunda-el este un tradator ..
Nu stiu cei cu Balotestiul.
Glumeste Nicu?
Niku se cam ia după cine nu trebuie, o pun pe seama emotivităţii... :)
RăspundețiȘtergereBleen a fost internat la Baloteşti, hernie de disc, anul trecut.
Mă aştept să apară Piratu' chiar mâine.
Ma culc linistita...
RăspundețiȘtergere:lol:
Noapte bună ! :)
RăspundețiȘtergere