15 iulie 2010

"Religia Păcii"



 Un profesor din Kuweit ştie reţeta:


"... four pounds of anthrax..."


2 comentarii:

  1. Poate era mai bine ca America sa fi asteptat un pic si sa-l fi lasat pe sadam sa-si faca un pic de cap in Kuweit si de ce nu, Arabia Saudita. Hai si cu Iranul, ca un bonus acolo.

    Coulda, woulda, shoulda.

    Just my two cents.

    RăspundețiȘtergere
  2. Saddam a mizat pe ceva când a intrat în Kuweit (citisem odată teoria asta, dar am uitat despre ce era vorba).

    Nu era cazul şi cu Arabia Saudită, petrolul ajungea (a şi ajuns, scurtă vreme) 200$ barilul.

    Oricum, nu va mai fi 16-18 $, cat era prin 1990.

    RăspundețiȘtergere

"Noi nu mergem la răzbel, ba ne și căcăm pe el!"

(soldat Josef Švejk, k.u.k. Heer, 1915)

Şi asta "încă din 1912"... zice Hašek.