30 iunie 2010

Per-fekt !



"Ooooo, to-tul eee miiinunaaaat... oo-ooo, miii-nunaaat !

4 comentarii:

  1. Nu stiu daca la asta te-ai gandit, dar e funny ca am, gasit textul de jos :

    "After all, you can not alarm the sheep that they are in grave danger"

    http://riddickro.wordpress.com/2010/06/30/2672/#respond

    RăspundețiȘtergere
  2. Timpuri Noi sint niste baieti tare reactionari. I-am prins in concert cu sopirle anticommie :P

    RăspundețiȘtergere
  3. Cea mai tare "şopârlă" a fost chiar cântecul "Becule, stai aprins, becule / Noooi te iubim !", din ultimii ani de ceasuşism, când se oprea curentul electric zilnic. :)

    RăspundețiȘtergere

"Noi nu mergem la răzbel, ba ne și căcăm pe el!"

(soldat Josef Švejk, k.u.k. Heer, 1915)

Şi asta "încă din 1912"... zice Hašek.