24 martie 2010

"Io sono un collezionista"

Senatul a votat pentru avizarea cererii DNA privind arestarea senatorului Cătălin Voicu, au votat pentru 70 de senatori, contra - 40 de senatori. Numărul minim necesar pentru avizare era de 69 de voturi.



"...perche tutto il mondo e d'accordo! TUTTO IL MONDO !"

4 comentarii:

  1. un off-topic:

    http://esr.ibiblio.org/?p=1848

    RăspundețiȘtergere
  2. Anonim3/24/2010

    pana la dumnezeu te mananca sfintii...or sa il scape magistratii datori vanduti psd-ului...

    RăspundețiȘtergere
  3. am auzit ca urban iulica (il ai si tu in blogroll ?) din coalitzia "majoritara" a rostit un discurs ... inaltzator, demn de un viitor adi nastase !

    RăspundețiȘtergere
  4. @anarchix: Mulţam. Ştiam siteul, dar l-am pierdut din vedere în ultimul timp.

    @Neinfectat De Comunism : Om vedea. Deja se pare ca pot ataca pe procedură avocaţii (dezvăluirea probelor, de ex.).

    @niku_elektriku : Nu îl mai am pe Iulică în blogroll, îmi ridicase nişte semne de întrebare şi l-am scos. A propos, nu mai este nici la Blogosfera Portocalie, cam de vreo lună.
    Nu ştiu ce discurs a avut, dar fac sapături... :)

    RăspundețiȘtergere

"Noi nu mergem la răzbel, ba ne și căcăm pe el!"

(soldat Josef Švejk, k.u.k. Heer, 1915)

Şi asta "încă din 1912"... zice Hašek.